Cytaty – słowa, które inspirują

Moja misja

Każdy z nas ją ma. Rodzimy się po coś. I nawet, gdy czasem wydaje się nam, że nasze życie nie ma sensu – on jest! To my nie zawsze potrafimy go odnaleźć, pojąć, a czasem uznać! Wszystko, co dzieje się w naszym życiu ma swój sens głębszy, ukryty. Każdy z nas ma swoją misję! A moją misją jest być inspiracją dla tych, którzy swojego sensu szukają, którzy szukają odpowiedzi na wiele pytań, próbują zrozumieć, pojąć. Dlatego właśnie powstała ta strona. Znajdziesz na niej cytaty, które wydają się być czymś więcej, niż tylko słowami. Każdy z nich jest kroplą mądrości, siły, każdy jest inspiracją.

Czerpiąc z dorobku pokoleń

Mówią, że człowiek uczy się na błędach. Pytanie tylko, dlaczego ma uczyć się wyłącznie na własnych błędach? Przecież od wieków ludzie je popełniają. I od wieków też wyciągają wnioski. A my, kolejne pokolenia możemy z nich czerpać. Oczywiście nie namawiam nikogo, by rezygnował ze swoich planów. Gdybyśmy tylko naśladowali, przestalibyśmy być sobą, a nawet żyć. Życie takie byłoby swoistą wegetacją, a nie po to się zrodziliśmy. Rzecz jednak w tym, aby nie odrzucać dorobku naszych przodków. To, co wymyślili, często ma wartość ponadczasową, wartość uniwersalną. Czerpiąc z tego, możemy uniknąć pewnych błędów i być mądrzejsi jeszcze przed szkodą.

Nie bądź sam w swoich dylematach

Bardzo często w naszym życiu pojawiają się sytuacje, gdy wydaje się nam, że nikt nas nie rozumie. Zdarza się, że czujemy się samotni i nie potrafimy wyrazić tego, co czujemy. W takich sytuacjach pomocne okazują się właśnie cytaty. Choć są krótkie i często ich autorzy już dawno nie żyją, stają się jakby odpowiedzią na to, co odczuwamy w głębi duszy. Czytając wypowiedzi innych osób zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w naszych dylematach sami. Że przed nami były osoby, które też to przeżywały. A to, co pozostawiły po sobie, często staje się nowym kierunkiem myślenia. Cytaty bywają swoistymi drogowskazami dla naszych myśli. Nadają im głębszy sens. I bez względu na to, czy myślimy ogólnie o życiu, o miłości, przemijaniu czy sensie istnienia – nie jesteśmy w naszych rozważaniach osamotnieni.

Znajdź swoją inspirację, znajdź swoją motywację!

Moja strona powstała nie tylko po to, by skupiać w jednym miejscu cytaty, które pozwalają uprawiać szeroko pojętą filozofię i czerpać z dorobku wcześniejszych pokoleń w zakresie szukania odpowiedzi na wiele pytań. Moją misją jest nie tylko inspirować do filozoficznych rozważań, ale też motywować do działania. Dlatego znajdziesz tutaj również wiele cytatów, które z pewnością zmotywują Cię, by podnieść się z kanapy swojego marazmu i ruszyć do przodu. Są to słowa, które krótko i na temat mówią o działaniu. Słowa, które potrafią poruszyć wyobraźnię, duszę i ciało!
Tu proponuję zdjęcie ze słowami „ Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein
Chcę stworzyć miejsce, w którym będą spotykać się ludzie pełni życiowej energii, o głębokim poczuciu egzystencji, ludzie szukający wciąż odpowiedzi, wewnętrznie bogaci. Chcę, by tacy ludzie dzięki mojej stronie rozwijali się. Cytaty, przysłowia, sentencje, aforyzmy – to wszystko, co przed nami zostało wypowiedziane w mądrych słowach zbieram dla nich. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj słowa, które doskonale oddadzą to, co teraz czuje. Wierzę też, że będzie to miejsce pełne dobrej energii, będącej inspiracją do działania i zamiany życia na lepsze.